| Cylinder Volume | 80L,140L |
|---|---|
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Agent | IG100(100% Pressurized Nitrogen) |
| Working Pressure | 20MPa, 30MPa |
| Max. Working Pressure | 23.2MPa, 36.6 MPa |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
|---|---|
| System Start Mode | Electrical Automatic, Electrical Manual, Mechanical Emergency Start |
| Alarm System | Audible And Visual |
| Operating Pressure | 150-300 Bar |
| Color | Red |
| Type Of Agent | IG55(50% Nitrogen, 50% Argon ) |
|---|---|
| Discharge Time | 0-10 Seconds |
| Size Of Cylinder | 80L;140L |
| Storage Temperature | -10-50°C |
| Capacity | 22.9kg, 34.06kg |
| Name | Inert Gas Fire Suppression System |
|---|---|
| Discharge Time | 0-120 Seconds |
| Detection System | Heat, Smoke, Flame |
| Operating Temperature | 0-50°C |
| Alarm System | Audible And Visual |
| Storage Pressure | 4.2MPa |
|---|---|
| Spraying Time | ≤10s |
| Filling Density | ≤1420kg/m3 |
| Nominal Pressure | 5.3MPa |
| Test Pressure | 8.4MPa |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
|---|---|
| System Start Mode | Electrical Automatic, Electrical Manual, Mechanical Emergency Start |
| Alarm System | Audible And Visual |
| Operating Pressure | 150-300 Bar |
| Color | Red |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
|---|---|
| System Start Mode | Electrical Automatic, Electrical Manual, Mechanical Emergency Start |
| Alarm System | Audible And Visual |
| Operating Pressure | 150-300 Bar |
| Color | Red |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
|---|---|
| System Start Mode | Electrical Automatic, Electrical Manual, Mechanical Emergency Start |
| Alarm System | Audible And Visual |
| Operating Pressure | 150-300 Bar |
| Color | Red |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
|---|---|
| System Start Mode | Electrical Automatic, Electrical Manual, Mechanical Emergency Start |
| Alarm System | Audible And Visual |
| Operating Pressure | 150-300 Bar |
| Color | Red |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
|---|---|
| System Start Mode | Electrical Automatic, Electrical Manual, Mechanical Emergency Start |
| Alarm System | Audible And Visual |
| Operating Pressure | 150-300 Bar |
| Color | Red |