| Model No. | QMP32/2.5, QMP40/4.2, QMP52/2.5, QMP70/4.2, QMP100/4.2, QMP106/2.5, QMP120/4.2, QMP147/2.5, QMP150/4.2, QMP180/2.5, QMP180/4.2 |
|---|---|
| Volume (L) | 32,40,52, 70, 100,106,120, 147,150, 180 |
| Storage Pressure | 4.2MPa;2.5Mpa |
| Internal Diameter | 300, 350, 400 |
| Color | Red |
| Model No. | QMP32/2.5, QMP40/4.2, QMP52/2.5, QMP70/4.2, QMP100/4.2, QMP106/2.5, QMP120/4.2, QMP147/2.5, QMP150/4.2, QMP180/2.5, QMP180/4.2 |
|---|---|
| Volume (L) | 32,40,52, 70, 100,106,120, 147,150, 180 |
| Storage Pressure | 4.2MPa;2.5Mpa |
| Internal Diameter | 300, 350, 400 |
| Color | Red |
| Model No. | QMP32/2.5, QMP40/4.2, QMP52/2.5, QMP70/4.2, QMP100/4.2, QMP106/2.5, QMP120/4.2, QMP147/2.5, QMP150/4.2, QMP180/2.5, QMP180/4.2 |
|---|---|
| Storage Pressur | 4.2MPa |
| Volume (L) | 40, 70, 100, 120, 150, 180 |
| Internal Diameter(mm) | 300, 350, 400 |
| Supplier | Chinese Supplier |
| Model No. | QMP32/2.5, QMP40/4.2, QMP52/2.5, QMP70/4.2, QMP100/4.2, QMP106/2.5, QMP120/4.2, QMP147/2.5, QMP150/4.2, QMP180/2.5, QMP180/4.2 |
|---|---|
| Cylinder Volume(L) | 32,40,52, 70, 100,106,120, 147,150, 180 |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Agent | HFC-27ea |
| Working Pressure | 2.5Mpa;4.2Mpa |
| Product Name | Hanging HFC227ea Fire Suppression System |
|---|---|
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Agent | HFC-227ea(FM200) |
| Working Pressure | 1.6MPa |
| Color | Red |
| Name | Inert Gas Fire Suppression System |
|---|---|
| Discharge Time | 0-120 Seconds |
| Detection System | Heat, Smoke, Flame |
| Operating Temperature | 0-50°C |
| Alarm System | Audible And Visual |
| Name | Inert Gas Fire Suppression System |
|---|---|
| Discharge Time | 0-120 Seconds |
| Detection System | Heat, Smoke, Flame |
| Operating Temperature | 0-50°C |
| Alarm System | Audible And Visual |
| Color | Red |
|---|---|
| Detection System | Heat, Smoke, Flame |
| Storage Temperature | -10-50°C |
| Installation | Wall,Ceiling Mounted Or Bracket Fixation |
| Discharge Time | ≤120s |
| Maximum Working Pressure Of The Device | 1Mpa |
|---|---|
| Operating Temperature | 0-50 ℃ |
| Drive Gas Name | Nitrogen |
| Filling Pressure Of Driving Bottle | 6Mpa |
| Fire Extinguishing Agent Name | Edible Oil Specific Fire Extinguishing Agent |
| Maximum Working Pressure Of The Device | 1Mpa |
|---|---|
| Operating Temperature | 0-50 ℃ |
| Drive Gas Name | Nitrogen |
| Filling Pressure Of Driving Bottle | 6Mpa |
| Fire Extinguishing Agent Name | Edible Oil Specific Fire Extinguishing Agent |